Дата | Гід / гідеса |
---|
Зустрічаємось о 09:00 на залізничному вокзалі Ворохти.
Снідаємо й переїздимо до с. Лазещина (прибл. 1 год). Оселяємо у садибі в ур. Козьмещик і готуємось до виходу в гори.
Основною метою сьогоднішньої пригоди є сходження на перший двохтисячник у нашому списку — гору Петрос. Вона не має такої гучної слави як Говерла, але красою краєвидів та серйозністю челенджу аж ніяк не поступається.
Сьогодні пройдемо маршрутом ур. Козьмещик — пол. Головческа — г. Петрос, 2020 — пол. Головческа — ур. Козьмещик. Перехід має протяжність десь 16 км. Щойно втомимось й зголодніємо, зупинимось на високогірний обід сублімованими стравами від ЇDLO.
Із червня схили Петроса вже вкриваються рододендронами. Тож заряджайте телефони й камери: кадри будуть барвисті.
Ночуватимемо у затишній садибі на висоті 869 м н. р. м. Відпочиваємо, смачно вечеряємо, на бажання гріємося у сауні / чані.
Прокидаємось, потужно снідаємо, бо і плани сьогодні неабиякі.
Хоч пройдемо найменшу кількість кілометрів за всю мандрівку (до 14 км), та піднімемось найвище.😉
В урочищі Козьмещик є розвилка із дороговказом. Учора ми пішли у напрямку Петроса, а сьогодні — на висоту 2061 м, до найвищої гори Українських Карпат — Говерли.
У горах пообідаємо гарячими стравами від ЇDLO, запашним чаєм та солодощами.
На вечерю спустимося до с/б “Заросляк”, де й переночуємо у затишних кімнатах.
Снідамо, збираємо наплічник й рушаємо до нових вершин. Пройдемо десь 15 км.
З урочища Заросляк Чорногірським хребтом примандруємо до гірського озера Несамовите (1750 м), розташованого під г. Туркул (1933 м). Місцина має таку ж неоднозначну репутацію, як і найвища вершина України: погода тут може змінитись умить. Тож варто бути готовим до свіжого вітерця й опадів.
Зупинимось на смачний обід-перекус гарячими стравами від ЇDLO, запашним чаєм та солодощами.
А далі шлях лежить через фантастично гарні Великі й Малі Кізли — карові гребені, утворені під час руху льодовиків, — до кінематографічно красивезних Шпиць (1863 м). Свою недвохтисячну вдачу із лишком компенсують розкішними краєвидами й містичними легендами про Олексу Довбуша.
Насамкінець урочище Ґаджина й гірська хатина, що стане нашої домівкою на два дні. Вечеряємо, паримось у чані з краєвидом й ночуємо на висоті 1100 м н. р. м. у затишних 4–6 ос. кімнатах.
Снідаємо у гірській хатині й готуємо речі для нової пригоди у горах. Сьогодні вб’ємо відразу трьох зайців — побуваємо аж на трьох двохтисячниках.💪
На початку нас заворожить своєю неземною красою урочище Кізі Увлоги. Тоді піднімаємось на хребет й мандруємо до вершини г. Бребенескул (2035 м), найвисокогірнішого озера Українських Карпат із такою ж назвою та г. Ґутин Томнатик (2016 м).
Пройдемо приблизно 15 км. У горах влаштуємо поживний обід-перекус гарячими стравами від ЇDLO, запашним чаєм та солодощами. На зворотному шляху піднімемось на мальовничу гору Ребра (2001 м) й насолодимось свіжістю ґаджинських водоспадів.
У хатині відпочиваємо, вечеряємо, посьорбуємо смачне високогірне лате, на бажання паримось у чані з краєвидом чи сауні.
Прокидаємось раненько, снідаємо й готуємось до найдовшого гірського переходу в цій мандрівці — 22 км.
Рушаємо мальовничим урочищем Кізі Увлоги, піднімаємось на майже двохтисячник гору Менчул (1998 м) й хребтом йдемо до ще однієї вершини з нашого переліку — г. Піп Іван Чорногірський (2028 м).
Тут, під стінами величної обсерваторії, відпочиваємо на найвисокогірнішій гойдалці на Чорногорі й задоволено усміхаємось: мету досягнуто — ми побували на усіх двохтисячниках Українських Карпат.
А далі смачний обід-перекус й шлях долі: розкішний Вухатий Камінь (1864 м) та дзвінкі водоспади під Смотричем.
У с. Верхня Дземброня уже чекатиме бус, що домчить нас у затишок кемпу “Білий Слон” з теплою вечерею й паркою сауною.
Ночуємо у затишній кімнаті будиночка (за додаткову плату можемо запропонувати комфортніше помешкання — котедж із каміном).
Поволі прокидаємось, смачно снідаємо у наїдальні Білого Слона й відпочиваємо від 5-денного марафону.😎
Сьогодні можна полежати на шовковистій траві, пограти у настільний теніс, полазити на скельному тренажері, потренуватися на пакрафті на порозі Дземброня поблизу кемпу чи вирушити на повноцінний сплав Чорним Черемошем (оплачується окремо). Доступні різні човни: рафти, надувні одно-тримісні каяки, пакрафти.
Після обіду збираємо речі й готуємось до виїзду.
Трансфер до Ворохти триватиме десь 1 год. Завершуємо програму на залізничному вокзалі не пізніше 18:00.