Що? Веслувальний марафон у Дністровському каньйоні
Де? р. Дністер, кемп «Білий Бізон Лука»
Коли? 10–11 травня (сб, нд)
Дистанція
56 км
Човни
одно- й двомісні каяки, SUP-дошки, каное
Формати участі
▪️індивідуально на одномісному каяку чи SUP-дошці
▪️командою з 2 ос. на двомісному каяку (з побратимом / посестрою, дружиною etc.)
▪️командою з 3 ос. на каное (сім’єю з дітьми тощо)
Детальніша інформація з’явиться незабаром.
Для ветеранів та військових у відпустках.
Без алкоголю, куріння не бажане (але, йой, най буде☺️).
Належна фізична підготовка і власне спорядження (за потреби можемо доукомплектувати).
Здатність самостійно пересуватись у горах (інклюзивні особливості обговорюємо й враховуємо).
Участь безкоштовна.
Кількість місць обмежена (групи від 5 до 10 ос.).
28 лютого — 1 березня програма tuReCOVERY відбулась у Карпатах. До відновлювальної мандрівки доєдналось двоє учасників: ветеран та діючий військовий у відпустці.
Спершу піднялися на Кринту (1579 м), поблизу кемпу, помилувались краєвидами й розім’ялись перед серйознішим сходженням наступного дня на Попіван Чорногірський (2028 м).
На жаль, один із учасників пошкодив плече й не зміг піднятись до обсерваторії на вершечку Чорної гори, але відпочинок у затишку кемпу «Білий Слон» теж має свої переваги: потріскування каміна у Наїдальні, шум потоку Чорного Черемошу, засніжені карпатські схили у вікні — все дарує затишок і тепло.
27–29 грудня 2024 у Карпатах відбувся, як і щороку, Курс зимовий гід. Базовий рівень під проводом Володимира Горона.
На курс зголосилося також і двоє військових у форматі tuReCOVERY. Адже це гарний варіант побувати в зимових горах; здобути знання та навички, корисні як у мандрах, так і на фронті в зимовий період.
А ще почати опановувати нову професію, яка в майбутньому може стати справою для душі, способом перезавантажитись і додати трохи безпечного адреналіну.
Приймала курсантів гірська хатина “Білий Слон Ґаджина”.
30–31 жовтня командою з діючих військових, ветеранів та двох моторних парубків☺️ вирушили в осінні гори.
Приємно, що учасники з попередніх подій turecovery знову приїздять до нас. Дехто вперше побував у горах. Мабуть, саме тому мінлива жовтнева погода була доволі прихильною (вирішила не відлякати початківців). Карпати подарували нам і сонячні промені, і туман, і вітер.
Першого дня находили близько 13 км (набір висоти — 840 м), а другого — десь 15 км (набір висоти — 1000 м). Побували на г. Шпиці (1863 м), г. Ребра (2001 м) та одному з найзагадковіших гірських озер України — Несамовитому, що розташоване в підніжжі г. Туркул (1933 м).
Ночували у затишку гірської хатини “Білий Слон Ґаджина”, на висоті 1100 м н. р. м. Спілкувалися, відпочивали й релаксували у сауні.
17–18 вересня програму відновлення вкотре провели на Дністрі. У суботу до нас приєдналися військові з франківського госпіталя та волонтери, що з ними працюють. Так назбиралась команда кількістю 11 осіб.
За день встигли пройти 15 км Дністром, попаритись у самановій лазні, поплавати у басейні й солодко заснути у кемпі «Білий Бізон».
Для декого ця мандрівка стала першою після поранення: вдалось із апаратом Ілізарова пройти на веслах надцять кілометрів і навіть катнути на квадроциклі, бо руки скучила за кермом, а голова за вітерцем.
У неділю, у складі 6 ос., вирушили в Одаїв. Екскурсії, мотузкові виправи на скелях, вилазка у печеру Під Думкою, прогулянка мальовничим берегом Дністра до джерела Молодості, купання й споглядання за польотами парапланеристів.
Смачно пообідали в альтанці із розкішним краєвидом вересневого Дністра. Відчувалось наближення грози: парапланеристи гасили крила і приземлялись.
Насамкінець відвідали Лавандовий каньйон і стали на крок (а може, й два☺️) ближчими до відновлення.
20–21 серпня turecovery знову відбувся у Дністровському каньйоні. І це не викликає подиву: тут затамовуєш подих від краси, даєш роботу тілу (веслування, прогулянки, плавання), а натхненні думки так і вирують у голові.
Учасників було семеро. Дехто став уже добрим другом, бо не вперше приїздить на відновлення.
Провеслували за два дні 30 км + 18 км на каяках, каное і сапах. Відвідали чимало цікавих місцин: печеру відлюдника у с. Литячі, Джуринський водоспад, Червоногородський замок і костел. Помилувалися розкішними краєвидами на острів Інь–Ян. А ще поласували місцевими кавунами й крафтовим сиром.
Ночували у кемпі “Білий Бізон Хмелева”, де релаксували у лазні, спілкувалися й відпочивали.
Черговий заїзд tuReCovery відбувся наприкінці липня у Карпатах.
Цього разу трохи змінили програму й подалися на білу воду.
Катнули дві річки — Прутець Чемегівський і Прут.
Хапнули безпечного адреналіну на водоспаді Пробій в Яремче.
Військовикам, що повертаються з фронту такі речі потрібні. Однак варто робити все з головою і досвідченими гідами.
Щоб відчути атмосферу липневої мандрівки-відновлення, рекомендуємо переглянути👉відео.
25–26 червня учасники tuReCOVERY відновлювались у Дністровському каньйоні — місці релаксу й розкішної краси.
Пройшли десь 13 км на каяках, відвідали водоспад Дівочі сльози та печеру відлюдника. Фінішували в кемпі “Білий Бізон”.
Наступного дня пересіли на сапи й вирушили до Раковецької фортеці, звідки легкою ходою повернулися берегом Дністра у кемп. А тут кожен знайшов собі справу до душі: помріяти у гамаку, пограти у настільний теніс, повправлятись на сапі.
27–28 травня відмандрували черговий заїзд.
Першого дня вирушили на вже майже літній трекінг. Пройшли 9 км нескладним мальовничим маршрутом, відвідали полонинське господарство, поласували сиром, надивилися на Чорногору з латками снігу.
Наступного дня віддали шану Чорному Черемошу. Спершу пройшли інтенсив із керування човнами на білій воді: адже зібрались самі новачки. А тоді рушили на сплав: погоцалися на каяках і пакрафтах порогами ще весняної ріки.
Пригод, переворотів, адреналіну, сміху, води і сонця було хоч греблю гати. Здається, всім сподобалось. 😌
Детально про травневу мандрівку-відновлення👉 читайте тут.
4–5 березня 2024 відбувся перший виїзд проєкту tuReCOVERY.
Ми натхненні й вмотивовані рухати сю справу далі.
План був амбітний, бо зимові сходження — то непросто, тому й відбирали серед охочих тих, хто мав досвід зимових мандрівок та відповідний одяг і спорядження.
Детально про сходження на г. Говерла (2061 м) та рафтинг порогами Чорного Черемошу👉 читайте тут.