tuReCOVERY: шлях до відновлення

Започатковуємо проєкт tuReCOVERY — програми відновлення для ветеранів та діючих військових через рух, єднання з природою і мандри.

Про проєкт
tuReCOVERY — проєкт фізичного та психологічного відновлення ветеранів та діючих військових через мандри у горах, на воді та в печерах.

Наша мета — посприяти у фізичній та психологічній реабілітації ветеранів війни та діючих військових шляхом залучення їх до активного відпочинку, а також зміцнити їх віру в себе та жагу до життя.

Мандрівки tuReCOVERY відбуватимуться раз на місяць.
Як взяти участь?
Точні дати та програму конкретної події tuReCOVERY ми оприлюднюватимемо на цій сторінці та у наших соцмережах: facebook та instagram.

📝 Щоб зареєструватися, необхідно заповнити ФОРМУ.

Якщо вас цікавить програма, однак не влаштовують дати / наповнення найближчої мандрівки, поставте "пташку" (✔️) наприкінці форми. Ми сповіщатимемо вас про усі наступні події.

Найближча мандрівка

Липень 2025

Наступна мандрівка TURECOVERY відбудеться у липні. Плануємо спільний захід із БФ «Друге дихання ЮА».

Наразі вибираємо між експедицією Дністром та гірською мандрівкою на базі гірської хатини «Білий Слон Ґаджина».

📍Конкретні дати й програму анонсуємо незабаром.

Умови участі

Для ветеранів та військових у відпустках.

Без алкоголю, куріння не бажане (але, йой, най буде☺️).

Належна фізична підготовка і власне спорядження (за потреби можемо доукомплектувати).

Здатність самостійно пересуватись у горах (інклюзивні особливості обговорюємо й враховуємо).

Участь безкоштовна. 

Кількість місць обмежена (групи від 5 до 10 ос.).

Звіти 2025

Травень

10–11 травня на Дністрі відбувся веслувальний марафон «Боривітер», що об’єднав ветеранів, військових та їхніх близьких.

25 марафонців із проєктів «Turecovery» (18 ос.) та «Second Wind» (7 ос.) розпочали сплав із кемпу «Білий Бізон» у с. Лука. Більшість учасників не мали досвіду веслування, але компенсували його ентузіазмом і рішучістю.

Погода виявилася доволі сприятливою (попри прогнози), і перший день подарував чудові враження і кілька переворотів.😊 30 км високої води та швидкої течії перетворили сплав на яскраву й динамічну пригоду.

Вечір приніс затишок у віллі «Білий Бізон Хмелева», де після інтенсивного дня марафонці смакували вечерю та насолоджувались паркою сауною.

У неділю продовжили пригоду ще 18 км до села Устечка. Дехто вирішив відпочити, а ті, хто рушили далі, спробували маневреніші пластикові човни. Адже відчули в собі силу здобутих навичок і знань. Родзинкою стало проходження вузької протоки між острівцями Інь-Ян. Були й легкі аварії, але вони лише підсилювали атмосферу виклику й авантюри.

Квітень

26–27 квітня у Карпатах відбулася подія, сповнена духу свободи й витривалості. У межах трейлу «По краю весни» у співпраці з благодійним фондом «Друге дихання ЮА» ми організувати дистанцію «Трейлова прогулянка» для ветеранів з ампутаціями.

Семеро учасників пройшли 14 км круговим маршрутом від Кривопільського перевалу через хребет Кострич аж до його найвищої точки — г. Кострича (1586 м).

Туман і похмуре небо не стали на заваді — дух пригоди горів у кожному кроці. А щойно вітер розвіяв хмари, усім на втіху відкрився величний краєвид. Щира підтримка мандрівників, яких ми зустрічали на маршруті, дарувала крила.

Поновили сили сублімованими стравами від нашого партнера ЇDLO, політали на карпатській гойдалці й фінішували втомлені, але натхненні звершенням.

Наступного дня — новий виклик. Попри відсутність досвіду, після базового інструктажу, всі впевнено рушили порогами Чорного Черемошу на маломірних човнах. Було кілька переворотів, але це нікого не зупинило. Зі слів ветеранів, контрольований екстрим та драйв на бурхливій воді — саме те, від чого душа співає й наповнюється радістю.

Лютий

28 лютого — 1 березня програма tuReCOVERY відбулась у Карпатах. До відновлювальної мандрівки доєдналось двоє учасників: ветеран та діючий військовий у відпустці.

Спершу піднялися на Кринту (1579 м), поблизу кемпу, помилувались краєвидами й розім’ялись перед серйознішим сходженням наступного дня на Попіван Чорногірський (2028 м).

На жаль, один із учасників пошкодив плече й не зміг піднятись до обсерваторії на вершечку Чорної гори, але відпочинок у затишку кемпу «Білий Слон» теж має свої переваги: потріскування каміна у Наїдальні, шум потоку Чорного Черемошу, засніжені карпатські схили у вікні — все дарує затишок і тепло.

Звіти 2024

Грудень

27–29 грудня 2024 у Карпатах відбувся, як і щороку, Курс зимовий гід. Базовий рівень під проводом Володимира Горона.

На курс зголосилося також і двоє військових у форматі tuReCOVERY. Адже це гарний варіант побувати в зимових горах; здобути знання та навички, корисні як у мандрах, так і на фронті в зимовий період.

А ще почати опановувати нову професію, яка в майбутньому може стати справою для душі, способом перезавантажитись і додати трохи безпечного адреналіну.

Приймала курсантів гірська хатина “Білий Слон Ґаджина”.

Жовтень

30–31 жовтня командою з діючих військових, ветеранів та двох моторних парубків☺️ вирушили в осінні гори.

Приємно, що учасники з попередніх подій turecovery знову приїздять до нас. Дехто вперше побував у горах. Мабуть, саме тому мінлива жовтнева погода була доволі прихильною (вирішила не відлякати початківців). Карпати подарували нам і сонячні промені, і туман, і вітер.

Першого дня находили близько 13 км (набір висоти — 840 м), а другого — десь 15 км (набір висоти — 1000 м). Побували на г. Шпиці (1863 м), г. Ребра (2001 м) та одному з найзагадковіших гірських озер України — Несамовитому, що розташоване в підніжжі г. Туркул (1933 м).

Ночували у затишку гірської хатини “Білий Слон Ґаджина”, на висоті 1100 м н. р. м. Спілкувалися, відпочивали й релаксували у сауні.

Вересень

17–18 вересня програму відновлення вкотре провели на Дністрі. У суботу до нас приєдналися військові з франківського госпіталя та волонтери, що з ними працюють. Так назбиралась команда кількістю 11 осіб.

За день встигли пройти 15 км Дністром, попаритись у самановій лазні, поплавати у басейні й солодко заснути у кемпі «Білий Бізон».

Для декого ця мандрівка стала першою після поранення: вдалось із апаратом Ілізарова пройти на веслах надцять кілометрів і навіть катнути на квадроциклі, бо руки скучила за кермом, а голова за вітерцем.

У неділю, у складі 6 ос., вирушили в Одаїв. Екскурсії, мотузкові виправи на скелях, вилазка у печеру Під Думкою, прогулянка мальовничим берегом Дністра до джерела Молодості, купання й споглядання за польотами парапланеристів.

Смачно пообідали в альтанці із розкішним краєвидом вересневого Дністра. Відчувалось наближення грози: парапланеристи гасили крила і приземлялись.

Насамкінець відвідали Лавандовий каньйон і стали на крок (а може, й два☺️) ближчими до відновлення.

Серпень

20–21 серпня turecovery знову відбувся у Дністровському каньйоні. І це не викликає подиву: тут затамовуєш подих від краси, даєш роботу тілу (веслування, прогулянки, плавання), а натхненні думки так і вирують у голові.

Учасників було семеро. Дехто став уже добрим другом, бо не вперше приїздить на відновлення.

Провеслували за два дні 30 км + 18 км на каяках, каное і сапах. Відвідали чимало цікавих місцин: печеру відлюдника у с. Литячі, Джуринський водоспад, Червоногородський замок і костел. Помилувалися розкішними краєвидами на острів Інь–Ян. А ще поласували місцевими кавунами й крафтовим сиром.

Ночували у кемпі “Білий Бізон Хмелева”, де релаксували у лазні, спілкувалися й відпочивали.

Липень

Черговий заїзд tuReCovery відбувся наприкінці липня у Карпатах.

Цього разу трохи змінили програму й подалися на білу воду.
Катнули дві річки — Прутець Чемегівський і Прут.
Хапнули безпечного адреналіну на водоспаді Пробій в Яремче.

Військовикам, що повертаються з фронту такі речі потрібні. Однак варто робити все з головою і досвідченими гідами.

Щоб відчути атмосферу липневої мандрівки-відновлення, рекомендуємо переглянути👉відео.

Червень

25–26 червня учасники tuReCOVERY відновлювались у Дністровському каньйоні — місці релаксу й розкішної краси.

Пройшли десь 13 км на каяках, відвідали водоспад Дівочі сльози та печеру відлюдника. Фінішували в кемпі “Білий Бізон”.

Наступного дня пересіли на сапи й вирушили до Раковецької фортеці, звідки легкою ходою повернулися берегом Дністра у кемп. А тут кожен знайшов собі справу до душі: помріяти у гамаку, пограти у настільний теніс, повправлятись на сапі.

Травень

27–28 травня відмандрували черговий заїзд.

Першого дня вирушили на вже майже літній трекінг. Пройшли 9 км нескладним мальовничим маршрутом, відвідали полонинське господарство, поласували сиром, надивилися на Чорногору з латками снігу.

Наступного дня віддали шану Чорному Черемошу. Спершу пройшли інтенсив із керування човнами на білій воді: адже зібрались самі новачки. А тоді рушили на сплав: погоцалися на каяках і пакрафтах порогами ще весняної ріки.

Пригод, переворотів, адреналіну, сміху, води і сонця було хоч греблю гати. Здається, всім сподобалось. 😌

Детально про травневу мандрівку-відновлення👉 читайте тут.

Березень

4–5 березня 2024 відбувся перший виїзд проєкту tuReCOVERY.

Ми натхненні й вмотивовані рухати сю справу далі.

План був амбітний, бо зимові сходження — то непросто, тому й відбирали серед охочих тих, хто мав досвід зимових мандрівок та відповідний одяг і спорядження.

Детально про сходження на г. Говерла (2061 м) та рафтинг порогами Чорного Черемошу👉 читайте тут.

Відгуки

Микола
Дякуємо за таку нагоду торкнутися природи і побути в чудовій компанії. А особливе дякую за баньку 😀, після неї навіть кріпатури не було. Товарисиву дякую за гарний настрій! Така свідома позиція в підтримці ветеранів дуже радує і за неї окрема вдячність.
Ігор
Хочу подякувати КОМАНДІ ОРГАНІЗАТОРІВ за класний відпочинок дуже класні і позитивні люди! Дуже добре провели час, все добре продумано, організовано і розписано по графіку, класний готель і цікава екскурсія всім рекомендую, думаю поїду іще раз! 10 із 10 ЙО!!!!
Тарас
Крутий відпочинок! Перезавантаження нервової системи від мурашника міста і справ... 🫡
Миколай
Хочемо щиро подякувати організаторам за неймовірну можливість провести два дні на сплаві Дністром у чудовій компанії! Цей захід став справжнім подарунком для нас. Ми отримали море позитивних емоцій, насолодилися красою природи, спокоєм річки й атмосферою щирості серед нових, напрочуд відкритих і позитивних людей. Окрема подяка нашому гіду Володимиру — за досвід, підтримку та захопливі розповіді протягом усього маршруту, а Христині та Ользі за бездоганну організацію, турботу про кожного учасника та чудові фото- й відеозвіти. Все було на найвищому рівні!
Ігор
Хочу дуже подякувати за можливість вирватися. Нові знайомства новий досвід як ковток повітря без пилюки. З цим тріпом відпустку знову відчули відпусткою, а не часом щоб порішати якісь проблеми. Якби не цей двіж, проковиряв би свій корч ті 2дні та і все. Думаю, ще не раз побачимось

Наші партнери

Перелік
необхідних речей

Кросівки чи спортивні сандалі
зручне взуття для екскурсій
Крокси
взуття, що добре тримається на нозі; щоб не сповзало з ніг у воді під час причалювання та відчалювання
Легкі штани
сонце і вода — вибухова суміш; щоб уникнути сонячних опіків краще одягти легкі штани, а не шорти
Футболка чи легка сорочка з довгими рукавами
також згодиться парео, щоб уникнути сонячних опіків
Флісовий светр
на випадок прохолодної погоди
Панама
краще одягнути головний убір з крисами, оскільки бандана чи кепка не захищають вуха та шию від сонця
Купальний костюм
для плавання та розваг у воді
Сонцезахисні окуляри
щоб захистити очі від ультрафіолету
Дощовик
спеціалізований чи поліетиленовий
Фляга для води
щоб підтримувати водний баланс в організмі
Водоізольований рюкзак чи гермомішок
щоб безпечно транспортувати водою особисті речі
Поліетиленові мішки
для водоізоляції речей
Крем від сонця
подбайте про захист шкіри; орієнтуватися варто на ступінь захисту SPF 50+
Особиста аптечка
у т. ч. гігієнічна помада, а також додаткові медикаменти у випадку наявності специфічних захворювань
Фотоапарат, смартфон
герметизовані
Речі для кемпу
зручний одяг і взуття, засоби гігієни, документи
Наплічник
40–50 л
Термос
0,5–1 л
Ліхтарик налобний
подбати про запасні батарейки
Гермомішок для одягу
а також пакети для спорядження
Мобільний телефон + павербанк
найкраще працює в районі навчань мобільний оператор "Київстар"
Аптечка
еластичний бинт, крем від морозу, ізофолія, лейкопластир + особисті ліки, засоби (якщо є в них потреба)
Сірники / запальничка
гума на розпал
Засоби гігієни
туалетний папір, зубна паста-щітка
Набір особистого посуду
ложка, горня, миска
Документи, гроші
максимально герметизовані
Палиці
з зимовими кільцями
Шолом
для захисту голови
Набір для скітуру
лижі, камуси, крампони
Скітурингові черевики
спеціалізоване взуття для скітурингу
Окуляри-маска
захищає очі від ультрафіолету, вітру, снігу
Набір для ночівлі
килимок, спальник, мішок бівачний
Черевики гірські
трекінгове взуття для зимового сезону, що має високі халяви та добре утеплення
Шкарпетки
бажано трекінгові
Білизна
зручна
Термоодяг
штани, футболка на довгий рукав
Мембранні штани
самоскиди, підтяжки
Утеплювальний шар на ноги
шорти-самоскиди 3/4, додаткові термоштани
Кофта тонка
фліс / полартек тощо
Флісовий товстий светр
або тонка пухова (замінник пуху) куртка
Куртка мембранна
з капюшоном
Куртка тепла
з капюшоном
Шапка, баф, балаклава
якщо багато капюшонів на флісах, можна обійтись без шапки
Рукавиці, 3 пари
тонкі, теплі та верхонки
Зручне взуття
кросівки / кеди, що мають гнучку й неслизьку підошву
Термоодяг
термокофта, термоштани
Комбінезон
надаємо на місці
Головний убір
баф / тонка шапка / бандана
Налобний ліхтарик
+ запасні батарейки; якщо немає власного, надамо на місці
Рукавички
тонкі
Трекінгові кросівки / черевики
зручні, уже розношені, з рифленою підошвою; рекомендовано на розмір більші, щоб уникнути пошкодження пальців під час спусків
Шкарпетки
2–3 пари; для комфортних переходів в ідеалі трекінгові, проте можуть бути й звичайні
Трекінгові штани
одна пара
Мембранні штани
беріть, якщо є легкі, для теплого сезону; захистять від дощу та вітру
Синтетична футболка
2 шт.
Термофутболка з довгим рукавом, термоштани
шар одягу, що відводить вологу, згодиться для прохолоднішої погоди
Флісова кофта
або аналог (з полартеку тощо)
Куртка
із наповнювачем пух / синтетика; рівень утеплення — легкий / середній (наприклад, ось така модель)
Мембранна куртка з капюшоном
альтернативою може бути вітровка з капюшоном
Дощовик / пончо
захистить від дощу
Шапка, баф, кепка або панама
для захисту від холоду, вітру, сонця
Рукавиці
Рукавиці
Рюкзак
наплічник ємністю 25–35 л
Трекінгові палиці
розвантажать коліна й слугуватимуть додатковою опорою
Налобний ліхтарик
варто подбати про запасні батарейки
Гамаші
щоб захистити взуття від потрапляння всередину бруду, вологи
Гермомішки
для захисту вмісту наплічника від опадів (можуть бути поліетиленові пакети)
Гірські сонцезахисні окуляри
клас II-ІІІ
Rain cover на рюкзак
якщо берете пончо, то накидка на наплічник уже не потрібна
Фляга для води
ємністю+-0,75–1 л; пластикова пляшка — теж прийнятний варіант
Сідачка поліуретанова
для комфортних привалів (необов'язково)
Ложка
для споживання гарячої їжі від ЇDLO в горах
Аптечка індивідуальна
у т. ч. гігієнічна помада та захисний крем від сонця, а також додаткові медикаменти у випадку наявності специфічних захворювань
Для кемпу, гірської хатини
зручний змінний одяг та взуття, засоби гігієни, документи
Трекінгові черевики (на заміну кросівкам)
універсальне трекінгове взуття (наприклад, ось така модель) для зимового сезону, що має високі халяви та добре утеплення
Тепла куртка з капюшоном
наповнювач: пух / синтетика
Теплий флісовий светр чи куртка
додатковий утеплювальний шар
Верхонки
ще один шар рукавиць; можна взяти напрокат
Балаклава
додатково можна взяти ще баф; якщо на флісах гарні анатомічні капюшони, можна обійтися балаклавою і бафом, без шапки
Термос
об'ємом 0,5–1 л
Лижна маска
захищає очі від ультрафіолету, вітру, снігу
Взуття
крокси / кеди / спортивні сандалі / кросівки (зручні, що добре кріпляться до ноги, не слизькі); якщо забудете, у кемпі знайдеться пара для вас 🙂
Шкарпетки
одягаєте під гідрошкарпетки
Футболка
футболка для теплої погоди чи термофутболка з довгими рукавами, коли холодно, щоб одягнути під гідрокостюм
Головний убір під шолом
бандана / баф / панама
Гермомішок
для захисту телефона
Додатково в холодну пору
водовідштовхувальна куртка, що захищає руки від води в дощ та холод
Речі для кемпу
зручний одяг і взуття, засоби гігієни, документи

Запитання
та відповіді

Скільки коштує участь у програмі?
Для ветеранів та військових на відновленні участь у tuReCOVERY безкоштовна.

Це наш спосіб долучитися до важливої справи, віддати належне нашим захисникам.

Тож цей проєкт ми фінансуємо власними силами.
Як можна допомогти проєкту?
Нашої спроможності наразі вистачає на організацію мандрівок раз на місяць.

Якщо ви (особисто, як організація чи в межах спеціалізованого проєкту) маєте бажання долучитися фінансово до tuReCOVERY, сконтактуйте з нами via ture@ture.ua, форму зворотного зв'язку на сайті чи у будь-який інший зручний спосіб.

Разом ми зможемо організовувати заїзди частіше.
Які вимоги до фізичної форми учасників?
Вимоги різняться залежно від локації та типу мандрівки.
Однак ми вмотивовані долати виклики.🙂Маємо надію, що ви теж.

Тож заповнюйте форму, а ми запропонуємо оптимальну програму.
Чи можна повторно брати участь у заходах tuReCOVERY?
Загалом, так.🙂 Однак маємо ремарку.
Кількість учасників у події не перевищує 10 осіб.

Якщо група некомплектна, ми радо запросимо тих, що вже з нами мандрували і мають бажання зробити це ще раз.

Проте пріоритет надаємо учасникам, що зголосились уперше.
Маєте запитання? Напишіть нам.
Стежте за анонсами подій у соцмережах
Ставте запитання в Instagram Ставте запитання в Telegram Ставте запитання в Viber