Школа пригод у Карпатах

для дітей
віком 10–16 років
вартість
28300 грн/ос.
  • кількість учасників — до 30 осіб
  • інструктори-професіонали у справі мандрівництва з дітьми
  • тривалість — 10 днів
  • зручний старт і фініш в Івано-Франківську / Ворохті

Календар проведення туру

Дата Гід / гідеса
18.08.2025 Андрій Плішко Забронювати

Активності

Типовий день у Школі пригод

☝️У перший день Школи пригод усі діти діляться на гурти по 6 осіб. За кожним гуртом закріплюємо гіда-наставника. Профільні заняття відбуваються під керівництвом найдосвідченіших інструкторів TURE.

07:30 прокидання, ранкові ритуали
08:00 руханка
09:00 сніданок
09:30 збір, оголошення плану на день
10:00 🤸‍♀️активна програма
13:00 обід
14:00 🤸‍♀️активна програма
16:30 перекус
17:00 🤸‍♀️активна програма
18:00 гуртове коло
19:00 вечеря, особистий час
20:00 ватра, вечірній кінозал тощо
22:00 відбій

❗️Оскільки Школа пригод має переважно outdoor характер, вибір програми на день значною мірою залежатиме від погоди. Щоразу наші інструктори, з огляду на конкретні умови, вибиратимуть оптимальний та безпечний варіант.

Щоб ознайомитись із варіантами активностей, проклацайте наступні вкладки.👉

Мандрівництво

Подорожі — це те, що вміємо, любимо й чим готові поділитись. У нашій професійній діяльності керуємось принципом свідомого мандрівництва й бережливого ставлення до світу, що оточує нас.

Наша мета навчити дітей розумних мандрів, де безпека, критичне мислення та належна підготовка є пріоритетом.

Теорія подаватиметься весело й цікаво з яскравими історіями, якими багате життя професійного мандрівника. Практичні навички здобуватимемо в живих умовах гір та Чорного Черемошу.

🧗‍♂️ ГІРСЬКА НАУКА
від лайфхаків пакування наплічника й напинання намету до мотузкових виправ та орієнтування
Що дізнатись, на які вершини піднімемось, гортай далі.👉

🚣‍♀️ ВОДНА НАУКА
від основ веслування й правильного одягання рятувального жилета до навичок керування човном та порятунку на воді
Більше деталей — далі.👉

До яких вершин підемо?

Сходження на Піп Іван Чорногірський (2028 м)
Похід на одну з найвищих гір наших Карпат — це не просто прогулянка, а справжня пригода і досягнення. Гора має висоту 2028 м і славиться своєю легендарною обсерваторією, яка височіє на вершині, наче фортеця з іншого світу.

Стартуємо з Верхньої Дземброні, а далі — 20 км справжнього походу, крутих краєвидів і незабутніх моментів. Це буде нелегко, але кожен крок наближатиме до вершини, де можна розкинути руки, вдихнути свіже гірське повітря і вигукнути: «Так, ми це зробили!»

Угорські скелі (1250 м)
Угорські скелі — місце з особливим духом. Величезні кам’яні брили виринають із лісу, ніби їх тут залишили гіганти. А одна скеля навіть схожа на людську голову — хтозна, може вона щось охороняє?

Прогулянка забере майже весь день (15 км), але це ще не все. Тут організуємо мотузкові виправи: полазимо, випробовуємо свою сміливість і просто покайфуємо.

Хребет Косарище (1148 м)
Це справжня оаза спокою після екстремальних пригод. Він не надто високий, але саме звідси відкривається найкращий краєвид на весь Чорногірський хребет.

Сідаємо на траву, слухаємо вітер, дивимось на нескінченні гори — і розуміємо, що природа це найкраща магія. А ще, тут можна зробити фото, які збирають лайки автоматично.

Детальніше про активності на воді

Чорний Черемош — гірська річка, на березі якої розташований кемп «Білий Слон Дземброня». Під час Школи пригод сплави відбуватимуться на найцікавішій ділянці, де потік утворює ланцюжок порогів. Це буде справжній виклик, але під керівництвом професійних інструкторів кожен зможе відчути себе майстром водних пригод.

Тренування на порозі Дземброня
Крім власне сплавів діти тренуватимуться на моломірних човнах: адже просто біля кемпу є ідеальне місце для водних навчань — поріг Дземброня. Під наглядом досвідченого інструктора учасники керуватимуть надувними каяками та пакрафтами: відчують воду, навчаться тримати баланс і правильно реагувати на течію.

Безпека — наш пріоритет
Перед сплавом проводиться детальний інструктаж, щоб усі знали, як діяти у різних ситуаціях. Шоломи та рятувальні жилети — обов’язкові для всіх учасників. Групу на воді завжди супроводжують safety kayakers, що контролюють безпеку та готові у потрібний момент надати допомогу.

Навички виживання

Під час мандрівничих виправ відпрацюємо орієнтування, приготування їжі на вогнищі тощо, однак у наш буремний час саме надання першої допомоги належить до базових умінь.

💪Чим цінне здобуття навичок надання домедичної допомоги для дітей?

Крім очевидних плюсів, такі знання розвивають відповідальність, впевненість у собі та здатність приймати рішення не лише в стресових, а й у будь-яких, обставинах. А ще це формує цінність допомоги ближнім та сприяє розвитку емпатії.

🚑 МЕДИЧНА НАУКА
теорія та практика з іграми в околицях кемпу: пошук, огляд, оцінка стану, іммобілізація, евакуація, взаємодія з рятувальниками

Що будемо робити?
Вчитися надавати першу допомогу — адже кожен може врятувати життя. Ознайомимось із протоколами, щоб діяти грамотно та без паніки. Крім теорії, буде багато практики на території кемпу.
Серед іншого розглянемо:
▪️як правильно оглянути потерпілого;
▪️як накласти шину, щоб зафіксувати травмовану кінцівку;
▪️як зробити СЛР і накласти турнікет;
▪️як перевести людину у стабільно-бокове положення, щоб уникнути ускладнень;
▪️як викликати рятувальників і що сказати, щоб допомога прибула якнайшвидше.

Спорт і розваги

Кожен день Школи пригод розпочинається із руханки на свіжому карпатському повітрі.

Просторі тераси кемпу дають можливість рухатись, бавитись і влаштовувати ігри та змагання.

🧗 Болдеринг на скельному тренажері
🏓 Турнір з настільного тенісу
🚣‍♀️ Каяк-змаг на Чорному Черемоші
🏃‍♀️ Біг
🏹 Стрільба з лука

Краєзнавство

Протягом десяти днів житимемо у Дземброні — найвисокогірнішому селі України, де гори й Черемош бережуть давні оповідки, дихають особливим гуцульським колоритом, а також відвідаємо особливі місця, в яких історія оживає.

Музей гуцульського побуту в Краснику
Потрапимо у справжній портал у минуле, де можна відчути дух гуцульської культури. Музей створив Василь Тупилюк, який не тільки зібрав експонати, а відтворив точну копію хати свого прадіда.

Діти побачать старовинні ікони, народні інструменти, вишитий одяг, глиняний та дерев’яний посуд. Головний експонат — бартка січового стрільця 1914 року. А ще тут можна помолоти кукурудзу на жорнах, виготовити вовняну нитку та приміряти гуцульський стрій. Це не просто музей — а живе спілкування з носієм культури.

Гуцульська садиба в горах
Під час походу до Угорських скель завітаємо до пані Олени, яка живе високо в горах і є хранителькою гуцульських традицій. Говірка, товариська, вона радо показує родинні альбоми, розповідає цікаві історії та пригощає дуже смачними національними стравами.

Гра-випробування «Експедиція»

На завершення ми організовуємо велику гру, яка стане підсумком усіх попередніх днів та чудовою можливістю застосувати знання та навички, здобуті у Школі пригод.

Гра-випробування об’єднує командний дух, азарт і дає шанс показати передусім собі, що ти здатен/на на більше, ніж уявляєш.

 

Умови

🏡 ПРОЖИВАННЯ

Школа пригод базуватиметься у кемпі «Білий Слон», розташованому в оточенні гір, просто на березі дзвінкого Чорного Черемошу.

Діти житимуть у затишних дерев’яних бунгало. У кожній хатинці є столик, стільці, вішак для одягу, розетки та невеличка веранда.

  • хатинки обладнані дерев'яними двоярусними ліжками
  • в одному бунгало зручно мешкатимуть 4 ос.
  • хлопці та дівчата оселятимуться окремо
  • санвузол з душами і туалетами розташований на відстані 50 м
  • кемп на мапі / с. Дземброня Верховинський р-н Івано-Франківська обл.

🥘 ХАРЧУВАННЯ

Споживання їжі під час Школи пригод адаптоване до різних форматів активностей. Якщо заходи проводяться в межах або неподалік кемпу, діти харчуються в Наїдальні, де наші кухарі пропонують корисні та поживні страви. Адже годувати туристів — наша спеціалізація.😎

У разі активностей у горах обід передбачає гарячу страву від українського бренду якісної сублімованої їжі ЇDLO, смаколики та чай.

Окрім трьох основних страв, пропонуватимемо також перекус у вигляді фруктової тарілки, напоїв тощо, щоб забезпечити дітей енергією на весь день.

  • приклад сніданку: яйця бенедикт, хліб підсушений / круасан, грецький салат, оладки зі сметаною і джемом
  • приклад обіду: овочевий суп, тушкована / запечена картопля з овочами
  • приклад вечері: гречка з м’ясними кульками, тушкована капуста / бігос
  • приклад перекусу: фрукти відповідно до сезону, напої, смаколики тощо

🚌 ТРАНСФЕРИ

Транспортування учасників Школи пригод входить у вартість програми. Загальний збір відбуватиметься в Івано-Франківську. Однак якщо вам зручніше прибути у Ворохту — не проблема: дорогою у кемп зупинимось там. Зворотні квитки на потяг також потрібно брати з Івано-Франківська або Ворохти.

☝️ Важливо! Якщо доволі велика кількість учасників їхатиме з Києва, візьмемо на себе купівлю квитків на потяг (ціну квитків дорахуємо до загальної) та забезпечимо супровід гідом.

Зверніть увагу на час зустрічі / завершення програми👇

  • зустрінемо на залізничному вокзалі Івано-Франківська о 07:00
  • зустрінемо на залізничному вокзалі Ворохти о 09:30
  • ви самостійно привозите дитину в кемп «Білий Слон» не пізніше 09:00, оглядаєте територію, особисто знайомитесь з інструкторами☺️
  • зворотні квитки варто купувати з розрахунку, що програма табору завершиться на залізничному вокзалі Івано-Франківська не пізніше 18:30, Ворохти — не пізніше 16:00

Мапа туру:

Вартість:
28300 грн

У вартість входить:

  • робота команди професійних гідів: за гуртом 6 ос. закрпілюється гід-наставник, під час таборування завжди присутній гід-медик
  • активності: походи в гори, сплави Чорним Черемошем, тренування на порозі та скельному тренажері, медичний курс, мотузкові виправи тощо
  • проживання в бунгало
  • трансфер з Івано-Франківська / Ворохти і зворотний
  • триразове харчування + один перекус
  • спеціалізоване спорядження для активностей
  • локальні перевезення
  • страхування

У вартість не входить:

  • особисте спорядження (див. Перелік необхідних речей👇)

Перелік
необхідних речей

Завантажити в pdf
Трекінгові кросівки / черевики
зручні, уже розношені, з рифленою підошвою; рекомендовано на розмір більші, щоб уникнути пошкодження пальців під час спусків
Шкарпетки
для комфортних переходів в ідеалі трекінгові, проте можуть бути й звичайні
Трекінгові штани
одна пара (наприклад, така модель); прийнятний варіант: одна пара штанів, одна пара шортів
Мембранні штани
беріть, якщо є легкі, для теплого сезону; захистять від дощу та вітру
Синтетична футболка
декілька штук
Термофутболка з довгим рукавом, термоштани
шар одягу, що відводить вологу, згодиться для прохолоднішої погоди
Флісова кофта / легка пухова куртка
наприклад, така модель; куртка з наповнювачем пух / синтетика; рівень утеплення — легкий / середній (наприклад, ось така модель)
Мембранна куртка з капюшоном
альтернативою може бути вітровка з капюшоном
Дощовик / пончо
захистить від дощу
Шапка, баф, кепка або панама
для захисту від холоду, вітру, сонця
Рукавиці
тонкі флісові / синтетичні
Рюкзак
наплічник ємністю 25 л; прокат у Білому Слоні; пакуючи рюкзак, потрібно передбачити вільне місце для перекусу, який видасть кожному учаснику гід
Трекінгові палиці
розвантажать коліна й слугуватимуть додатковою опорою
Налобний ліхтарик
варто подбати про запасні батарейки
Наручний годинник
бажано водостійкий
Гамаші низькі
еластичні, закривають щиколотку; використовуються найчастіше трейлранерами; захищають від бруду
Гермомішки
щоб ізолювати від вологи вміст рюкзака; наприклад, така модель
Гірські сонцезахисні окуляри
клас II-ІІІ
Чохол від дощу на рюкзак
якщо берете пончо, то накидка на наплічник уже не потрібна
Фляга для води
ємністю не менше 1 л; пластикова пляшка — теж прийнятний варіант
Сідачка туристична
для комфортних привалів (необов'язково)
Ложка
для споживання гарячої їжі від ЇDLO в горах
Аптечка індивідуальна
у т. ч. гігієнічна помада, крем від сонця (ступінь захисту SPF 50+), тальк (від натирань), вазелін (від мозолів), а також додаткові медикаменти у випадку наявності специфічних захворювань
Взуття
крокси / кеди / спортивні сандалі / кросівки (зручні, що добре кріпляться до ноги, не слизькі); якщо забудете, видаємо гідрочеревики або гідрошкарпетки з капцями🙂
Шкарпетки
одягаєте під гідрошкарпетки
Футболка
футболка для теплої погоди чи термофутболка з довгими рукавами, коли холодно, щоб одягнути під гідрокостюм
Головний убір під шолом
бандана / баф / панама
Гермомішок
для захисту телефона
Додатково в холодну пору
водовідштовхувальна куртка, що захищає руки від води в дощ та холод
Зручний змінний одяг та взуття
з урахуванням того, що одяг з гір може бути мокрим; варіант базового комплекту: шорти / легкі штани + футболка + кофта; не забудьте про одяг для сну і капці
Білизна
кілька комплектів
Засоби гігієни
зубна щітка, зубна паста, шампунь у мікротарі тощо
Документи
надійно герметизовані; кемп розташований у прикордонній зоні
Цифрова техніка
телефон (мобільний оператор «Київстар» у цій місцевості працює найкраще), годинник, фотоапарат

Таборова команда

Форма бронювання туру

Відгуки

Запитання
й відповіді

Реєстрація у Школі пригод
Як забронювати місце у таборі?
(1) Заповніть коротку форму.👆 Вкажіть дату, локацію табору та контакту інформацію.
(2) Очікуйте на відповідь нашого менеджера протягом 1–2 робочих днів, що повідомить деталі та спосіб оплати.
(3) Щоб підтвердити бронювання, необхідно внести завдаток у розмірі 30 % від загальної вартості. Решту 70 % вартості необхідно сплатити не пізніше ніж за 3 дні до заїзду.

Умови скасування бронювання

▪️При скасуванні від 14 до 4 днів до дати заїзду завдаток не повертається.
▪️Якщо бронювання скасовується раніше ніж за 14 днів, утримується 10 % від суми перерахованих коштів.
▪️У разі неучасті у таборі чи скасуванні пізніше ніж за 3 дні до заїзду сплачені кошти не повертаються.

❗️ Оплачуючи бронювання, ви автоматично погоджуєтесь із вказаними умовами скасування та повернення коштів.
Які документи потрібно надати для реєстрації?
Фото / скан документів можна надіслати на електронну скриньку ture@ture.ua чи у тому месенджері, в якому відбувається спілкування із менеджером.

▪️ угода
▪️ копія паспорта / ID одного з батьків / опікуна
▪️ копія свідоцтва про народження / ID дитини
▪️ документ «Медична довідка на дитину, яка від’їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку» (форма 079/о)
Умови
Проживання
Школа пригод у Карпатах

Карпатський табір відбувається на базі кемпу «Білий Слон» у с. Дземброня.
Діти оселяються у бунгало:
▪️4-місне бунгало — затишна дерев'яна хатинка (ліжка двоярусні, санблок на відстані 20 м із окремими душами і туалетами).
Харчування
Щодня заплановано три основних прийоми їжі (сніданок, обід та вечеря) і один перекус.

Залежно від розпорядку дня, обід може відбуватися у Наїдальні кемпу або в польових умовах. В обох випадках це гарячі страви.

Найчастіше під час обідів за межами кемпу ми використовуємо якісну сублімовану їжу від українського виробника ЇDLO.

Перекуси — це переважно фруктові тарілки, напої тощо.
Транспортування
Трансфер з Івано-Франківська (Ворохти) у кемп «Білий Слон Дземброня» та зворотний входить у вартість табору.

❗️Зверніть увагу на час початку й завершення програми залежно від локації.

🕑Зустрічаємо учасників карпатського табору
▪️о 07:00 на залізничному вокзалі Івано-Франківська;
▪️о 09:30 на залізничному вокзалі Ворохти;
▪️о 09:00 у кемпі «Білий Слон Дземброня» (ви можете самостійно привезти дитину).

🕑Зворотні квитки варто брати із розрахунку, що діти будуть
▪️не пізніше 18:30 на залізничному вокзалі Івано-Франківська;
▪️не пізніше 16:00 на залізничному вокзалі Ворохти.

☝️ Важливо!
Якщо доволі велика кількість учасників їхатиме з Києва, візьмемо на себе купівлю квитків на потяг (ціну квитків дорахуємо до загальної) та забезпечимо супровід гідом.
Безпека у мандрах. Важливі моменти
1. Маршрут може бути змінений. Гід має право коригувати маршрут залежно від погоди, стану групи або інших факторів задля безпеки.
2. Темп групи — за найповільнішим учасником. Йдемо разом, підлаштовуємось під інших, щоб мандрівка була комфортною для кожного.
3. Завжди готуйтесь до негоди. Погода може змінитися раптово: навіть улітку бувають дощі, сильні вітри й холод. Необхідно мати одяг, вказаний у переліку спорядження.
4. Учасники походу — це команда. Підтримка, повага й взаємодопомога є основою дружньої атмосфери. Гуртом легше долати труднощі й приємніше святкувати звершення.
Система лояльності
Знижки
▪️для дітей учасників бойових дій та захисників України — 15 %
▪️для дітей ВПО з окупованих територій — 15 %
▪️для дітей наших постійних клієнтів — 10 %

Більше мандрівок

Ми в соцмережах.
Гайда товаришувати!
Ставте запитання в Instagram Ставте запитання в Telegram Ставте запитання в Viber